Rok 2009

Rok se sešel s rokem a nastal ten správný čas na krátké ohlédnutí. Náš pes Klassniy Paren iz Chigasovo (Boris) pokračoval ve slibné výstavní kariéře. V úvodu roku se obzvlášť blýsknul na prestižní výstavě Euroasie v domovině svého plemene(Moskva, 28.2.-1.3.), kde ho první den rozhodčí ohodnotil známkou V3 a druhý den známkou V1, CAC a CACIB, čímž získal velmi ceněný titul Šampion Euroasie a vedle něj i titul Šampion Ruska. V letošním roce dosáhnul ještě na titul Šampion a Grand Šampion České republiky, krůček mu zbývá k dosažení titulu Šampion Slovenské republiky. Splnil rovněž podmínky pro udělení titulu Inter Šampion FCI. Vytáhnul se i na Speciální výstavě ČRT při Světové výstavě (9.10., Viničné, SK), kde v konkurenci, která druhý den nastoupila na Světové výstavě, vystoupal na 1. stupínek a celou výstavu vyhrál (V1, CAC, BOS, BOB). Shrnuto a podtrženo, v letošním roce získal 12x CAC, 5x CACIB, 2x r.CACIB,1x r.CAC, 10x BOB, 2x BIG-1, 2x BIG -2, 1x BIG -3.
   Velmi nás potěšilo narození 2 vrhů štěňat v Polsku, jejichž otcem se stal Boris. Přejeme jim pevné zdraví a moc rádi bychom je viděli ve výstavních kruzích.
   Naše fenka Appetitnaya Shtuchka iz Chigasovo (Rina) už raději dává přednost gaučingu, ale i tak si letos doplnila výčet národních šampionátů o slovenský.
   Do nastávajícího roku si dovolujeme popřát Vám všem, kterým učaroval černý terier, hodně štěstí, zdraví a životní pohody a to samé samozřejmě i Vašim čtyřnohým miláčkům.

 

Další články