Září

Evropská výstava 2010

Rádi bychom se s Vámi podělili o velikou radost. Náš Boris si totiž z letošní Evropské výstavy 2010 (30.9., Celje, Slovinsko) přivezl titul Vícešampion Evropy 2010 !

 

Ale pěkně po pořádku. Samotné Evropské výstavě předcházela Klubová výstava  slovinského chovatelského klubu, jež se konala dne 29.9. v areálu výstaviště v Celje. Nominovaného rozhodčího pana Jozefa Mrávika (SK) předcházela pověst posuzovatele, který klade značný důraz na pohyb (což je samozřejmě naprosto správné). Pověst se potvrdila, psi i jejich páníčci si v kruhu vskutku neodpočali, koleček, ať již samostatně nebo ve skupině, si odběhali nepočítaně. Nu, a Boris si toho dne usmyslel, že příliš pohybu škodí. Kdo trochu zná černého terriera, ví, že co se týče povahy, nenese jméno terrier náhodou. Paličatost, umanutost a poťouchlost se projevila i u našeho Borise. Předvedení ve statice v naprostém pořádku, ale v ringu se pohyboval s výrazem znuděného lázeňského hosta. Následovala známka výborný bez pořadí, což lze v dané konkurenci považovat za úspěch. Nicméně prapor chovatelské stanice Chigasovo vysoko zvedla Borisova sestra Kleopatra, která se v kruhu pohybovala lehounce a svěže jakoby jí narostla křídla. Po zásluze si odnesla titul Nejlepší fena - Vítěz klubové výstavy. Bravo !

 

Evropská výstava zastihla Borise v úplně jiném rozpoložení. V kruhu běhal uvolněně, elegantně a přitom ve vysokém tempu. Rozhodčí paní Gitty Schwab (LUX) jeho celkový projev ocenila v prestižní třídě šampiónů (přihlášeno 17, přítomno 13 psů) známkou V1, CAC a následně res.CACIB. Nádhera ! Boris tak důstojně navázal na vítězství (BOB) na Speciální výstavě ČRT při Světové výstavě 2009, Viničné, Slovensko.

*) kompletní výsledky Evropské výstavy lez najít např.na  http://www.eurodogshow2010.si/en/results/show-3/2010-09-30/breed-71

 

 

Další články